základní umělecká škola pardubice - polabiny

aktuality HO

Školní rok 2017/2018

Jazz Band

Jazz Band na Podgórski Festival Muzyki i Tańca

Jazz Band Jindřicha Pavlíka vyjel do polského Krakowa na Podgórski Festival Muzyki i Tańca. S úspěchem jsme absolvovali 2 vystoupení,zažili spoustu zážitků a navázali mnohá přátelství.

Ticháčková

Barbora Ticháčková zvítězila

Vynikajícího výsledku dosáhla naše trumpetistka ze třídy p. uč. J. Zavřela Barbora Ticháčková v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, kde získala 1. cenu!
Blahopřejeme!

Smyčcový orchestr

Orchestr přivezl z Olomouce 1. cenu!

Mimořádného úspěchu dosáhl náš smyčcový orchestr na Ústředním kole soutěže smyčcových orchestrů v Olomouci.
Získal 1. cenu a dosáhl tak nejlepšího výsledku za posledních mnoho let. Poděkování patří panu dirigentu Hlavovi, žákům i všem, kteří v přípravě pomohli.
Super!

Regina Loukotová a ARCHIP v Galerii Chodba

Barbora Ticháčková zvítězila

Vynikajícího výsledku dosáhla naše trumpetistka ze třídy p. uč. J. Zavřela Barbora Ticháčková v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, kde získala 1. cenu!
Blahopřejeme!

Jazz Dance

Pěvecký komorní soubor na mezinárodním festivalu

Pěvecký komorní soubor vystoupí jako hudební host na galavečeru v rámci XV. ročníku mezinárodního tanečního festivalu Jazz Dance Open 2018. Galavečer se koná 9. 6. 2018 v 19:00hodin ve VčD Pardubice. Všechny srdečně zveme nejen na vystoupení pěveckého komorního souboru, ale i na celý festival.

Hraje celá rodina

9. ročník koncertu Hraje celá rodina

Když HRAJE CELÁ RODINA, tak je to pro nás moc krásný pocit, že naše práce má smysl. Děkujeme všem - už podeváté!

Krajská kola

Tanečníky čeká krajské kolo

Poslední krajské kolo se koná v pondělí 30. dubna ve Skutči. Za naši školu postoupila do tanečního krajského kola čtyři čísla a tak budeme držet pěsti, aby se všem dařilo.

Koncert absolventů

Koncert bývalých absolventů byl báječný

V úterý 17. dubna jsme pořádali koncert k 50. výročí školy, na kterém se představili naši bývalí absolventi. Bylo to velmi milé setkání, jejich výkony všechny posluchače v sále nadchly. A zbyl i čas na malé vzpomínání a povídání. Děkujeme.

Arabeska

Akordeonisté se opět zúčastnili mezinárodní akordeonové soutěže v Ostravě

Stejně jako v předešlých letech jsme se i letos zúčastnili Mezinárodní akordeonové soutěže Ostrava 2018. Předcházela tomu obrovská příprava, práce o víkendech, nespočet koncertů a opět se vyplatilo! V neuvěřitelné konkurenci převážně soutěžících z Polska, Litvy, Srbska, Slovenska a Čech získal Dominik Bradshaw čestné uznání, Ema Kašparová ve své kategorii skončila na 7. místě, její kategorie byla stejně jako Dominikova obsazena třiceti soutěžícími, co nás ale těší nejvíce je fakt, že Ema byla ve své kategorii nejmladší a bodově dosáhla nejvýš ze všech soutěžících České republiky...

Smyčcový orchestr

Postup smyčcového orchestru do celostátního kola

Náš smyčcový orchestr postoupil do celostátního kola soutěže ZUŠ v oboru hra smyčcových souborů a orchestrů, které se koná v Olomouci ve dnech 11. - 12. května. Tak opět nebudeme v hanácké metropoli chybět. Gratulujeme!

Dětská scéna

Úspěchy Barči Ticháčkové

Bára se zúčastnila v neděli 8. dubna mezinárodní soutěže v Ostravě, odkud si přivezla velmi pěknou 3. cenu. Čeká ji ještě celostátní kolo soutěže ZUŠ v květnu v Praze a tak budeme držet palce. Děkujeme i panu učiteli Zavřelovi a korepetitorce Luďce Jíchové.

Muzikál

Muzikál jde do finále

První veřejná muzikáloví zkouška se uskutečnila v sobotu 7. 4. v sále školy. Přípravy vrcholí, v pátek 13. 4. hrajeme poprvé pro studenty Gymnázia Dašická. Snad fotografie moc nenapoví...., těšte se moc!

 

Krajská kola

Krajská kola soutěží ZŠ jsou za námi

V březnu jsme soutěžili v krajských kolech soutěží ZUŠ. Tanečníky ještě jejich přehlídka čeká (Skuteč, 30. 4.). Výsledky našich žáků najdete v sekci Naše úspěchy na titulce webových stránek. Gratulujeme všem, kteří se zúčastnili. Poděkování patří i pedagogům a korepetitorům. Do celostátního kola postoupila trumpetistka Bára Ticháčková (J. Zavřel, L. Jíchová) a v návrhu na postup je i po skvělém výkonu smyčcový orchestr (D. Hlava).

KOncert

Pozvání na Koncert bývalých absolventů

Další akcí, kterou v rámci 50. výročí školy pořádáme, je Koncert bývalých absolventů. Bude se konat v úterý 17. dubna v 18 hodin v sále ZUŠ v Lonkově ulici a vystoupí na něm čtyři vynikající muzikanti-flétnistka Radka Cupalová, zpěvačka Radka Černíková, hobojistka Marcela Tománková a houslista Václav Mori. Těšíme se na báječný koncert i setkání s bývalými žáky. Přijďte! Vstupné je 50 Kč, pro žáky ZUŠ zdarma.

Čepický

Slavnostní koncert Leoše Čepického a Ivana Klánského

V úterý 27. března pořádáme koncert našeho bývalého žáka houslisty Leoše Čepického. Za klavírního doporovodu pana Ivana Klánského zazní skladby W. A. Mozarta, L. van Beethovena, M. Ravela a C. Francka. Koncert začíná v 19 hodin v Sukově síni a vstupenky jsou připraveny v kanceláři zástupců nebo před koncertem na místě.

Ticháčková

Bára Ticháčková v České televizi

Další z řady natáčení absolvovala o jarních prázdninách naše trumpetistka Bára Ticháčková. Finalistka soutěže "Zlatý oříšek" natáčela pro pořad Planeta YO, který se bude vysílat v druhé polovině dubna na Déčku.

Smyččcový

Pochvala smyčcovému orchestru

Ve středu 7. března se na pardubického zámku konal koncert, na kterém vystoupily tři "zuškové" smyčcové orchestry (ZUŠ Polabiny, ZUŠ Choceň a ZUŠ Střezina Hradec Králové) Ve zcela zaplněném Rytířském sále si zahráli soutěžní program pro nadcházející krajské kolo. Náš orchestr si zaslouží pochvalu za velmi dobrý výkon, který zaznamenala i regionální televize. Tak držíme palce v Poličce (22. 3.)!!

Bacha na Bacha

Bacha na Bacha 2018

Dne 2.3.2018 proběhl již 3. ročník soutěže klavírního oddělení naší ZUŠ Bacha na Bacha. Tato soutěž má za úkol zvýšit zálibu o interpretaci a poslech barokní hudby se zaměřením na skladby J.S. Bacha a je určena pro žáky 3. – 6. ročníků. Všem soutěžícím a jejich učitelům moc děkuji za zodpovědnou přípravu, díky které jsme společně prožili velice příjemné odpoledne.
Stanislava Křížová – vedoucí klavírního oddělení

Jazz

Jazz Band zahrál na sportovním plese

Jazz Band Jindřicha Pavlíka přijal pozvání bohdanečských sportovců a v sobotu 24. 2. 2018 zahájil jejich 3.sportovní ples

OK TO 2018

Hudební nauka

Žáci si změřili své znalosti z hudební nauky v soutěži, která proběhla ve dnech 13., 14., a 15. 2. 2018. Své síly porovnávali ve čtyřech oblastech a ve dvou kategoriích. Vítězům gratulujeme!!! V I. katerogrii získali 1. místo: Trlidová Adriana, Kolková Michaela,Fuchs Kryštof, Seedláček Lukáš. 2. místo:Hladík Štěpán, Trlidová Anika, Tabačan David, Špičáková Klára 3. místo: Černá Martina, Bartoňová Nikola, Švíglerová Kateřina Ve II. kategorii získali: 1. místo:Ježková Helena, Bednářová Anna, Šmejkalová Barbora 1. místo: Kalousek Mikuláš, Černá Barbora, Papež Mikoláš 2. místo: Blažková Kristýna, Bezdíčková Natálie, Tövenyi Vojtěch 3. místo: Tabačan Filip, Stehlík Ondřej, Hrstková Anna

Seminář

Skvělý klavírní seminář s Pavlínou Klokočníkovou

Na pátek 9. února jsme si pozvali paní Pavlínu Klokočníkovou, která vedla seminář pro žáky a pedagogy klavírního oddělení. Strávili jsme na sále moc milé a přínosné odpoledne a doufáme, že elán paní učitelky se přenese i naše klavírní naděje. Fotogalerii aktivních účastníků najdete zde.

Jazz

Jazz Band zahrál na bále ZŠ Waldorfská

Jazz Band Jindřicha Pavlíka měl v sobotu 27.1.2018 tu čest zahrát na 1. Bále ZŠ Waldorfská. Atmosféra byla báječná a zjištění, co vše se dá na naše skladby tančit nás velmi motivovalo...

Soutěže

Příprava na soutěže ZUŠ vrcholí

V letošním školním roce je na HO vypsána soutěž ZUŠ pro dechové a bicí nástroje, zpěv a smyčcové soubory a orchestry. Začátkem února se soutěžící představí poprvé ve školních kolech. Ať se daří!

Dašice

Koncert v Dašisích se opět vydařil

V pátek 8. prosince jsme uspořádali pro občany Dašic vánoční koncert. V pestrém hodinovém programu se představili žáci z hudebního oboru. Dlohotrvající potlesk publika nás přesvědčil, že se naše výkony líbily.

Oříšek

Bára Ticháčková ve finále Zlatého oříšku 2017

Naše výborná trumpetistka Barbora Ticháčková se probojovala do finále soutěže Zlatý oříšek 2017, kde spolu s 30 finalisty z různých oborů bojovala o umístění v TOP 10. Příprava na soutěž i samotné finále přineslo Barče mnoho zážitků a zkušeností a tak dík patří všem, Báře, rodičům i jejímu třídnímu učiteli J. Zavřelovi.

Orchestrální koncert

Orchestrální koncert se blíží

V úterý 5. 12. 2017 se v 18 hodin koná v sále školy tradiční Orchestrální koncert, na kterém vystoupí Zobcertino, Smyčcový orchestr, Zaviband a Jazz Band JP. Přijďte si poslechnout, co nového mají naše hudební soubory v repertoáru.

Vánoční koncert

Pěvecký vánoční koncert

V pondělí 4. prosince se ve Společenském sálu pardubické radnice uskutečnil tradiční vánoční koncert žáků paní učitelky Michaely Trunečkové. Atmosféru koncertu si můžete připomenout ve fotogalerii.

Koncert učitelů

Koncert učitelů

Dne 7. 11. 2017 se v hudebním sále pardubické radnice uskutečnil tradiční koncert učitelů věnovaný 50. výročí založení naší školy. Všichni účinkující vybrali žánrově pestrý program a za své vynikající výkony sklidili obdivný potlesk obecenstva (video). Děkujeme všem účinkujícím a těšíme se na další koncerty.

Bradshaw

Dominik Bradshaw zvítězil

V sobotu 4. listopadu 2017 se náš akordeonista Dominik Bradshaw zúčastnil Mezinárodních akordeonových dnů v Praze. V silné konkurenci získal ve své kategorii 1. místo. Gratulujeme Dominikovi a jeho paní učitelce Ireně Holomkové za skvělou reprezentaci naší školy.

Koncert

Koncert posluchačů Konzervatoře Pardubice

Ve čtvrtek 2. listopadu přivítáme na našem podiu v Lonkově ulici studenty smyčcového oddělení pardubické konzervatoře. Moc nás těší, že mezi nimi budou i dva naši bývalí žáci. Přijďte si je poslechnout, začínáme v 18 hodin.

Nauka

Celostátní setkání učitelů HN

Ve dnech 20. - 22. 9. 2017 se uskutečnilo Celostátní setkání učitelů HN Bystrém u Poličky. Učitelé vedli nejen diskuse o výuce hudební nauky, a jak dětem teorii zpříjemnit formou her, ale také si sami na vlastní kůži osvojovali hravé metodické postupy. Použit byl přírodní materiál i boomwhackery. Rokovalo se o olympiádě z hudební teorie a o celostátní soutěži ZUŠ v hudební nauce. Vrcholem setkání bylo představení nového metodického materiálu, nových učebnic pro 1. a 2. ročník a počítačové aplikace pro hudební nauku. Žáci se mají na co těšit :)  

Crazy

17. Mezinárodní výstava jiřin

Crazy Saxophones je už nejen náš kvartet, ale i krásná nově vyšlechtěná jiřinka přímo pro ně.

Aktualizace webu: 26. 6. 2018, verze 20.46