základní umělecká škola pardubice - polabiny

aktuality HO

Školní rok 2018/2019

Kytarová soutěž

Kytarová soutěž Maura Giulianiho

Ve čtvrtek 29. 11. proběhla na ČISTÍRNĚ interní kytarová soutěž pro žáky II. stupně. Osm soutěžících se pokusilo v co nejlepší podobě přednést dvě povinné skladby od slavného italského kytaristy 19. století M. Giulianiho. Vítězem se stala Terka Racková, druhá byla Káťa Vavřinová, třetí místo obsadil Péťa Danielka a o čtvrtou pozici se podělili Lucka Lednová a Míša Krpata. Všem účastníkům děkujeme a všem oceněným blahopřejeme!

Ocenění

Slavnostní ocenění úspěšných žáků

Ve středu 31. 10. se v sále KD Hronovická slavnostně předávaly ceny, které každoročně uděluje Magistrát města Pardubic úspěšným žákům. Naši školu letos zastupovali Bára Ticháčková, Dominik Bradshaw, Ema Kašparová, členové smyčcového orchestru a žáci výtvarného oboru. Děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy a pedagogům za výbornou práci.

Koncert učitelů

Pozvánka na Koncert učitelů

Definitivně poslední akcí k 50. výročí založení školy bude tradiční Koncert učitelů. Letos ho pořádáme v „domácím“ sále v Lonkově ulici a to v úterý 20. listopadu od 18 hodin. Vstupenky za 70 Kč (dospělí) a 30 Kč (děti) budou k dispozici v pokladně před koncertem nebo u třídních učitelů.

 

Ocenění

Mezinárodní akordeonové dny Praha 2018

Ve dnech 25. - 27. 10. 2018 se v Praze konala mezinárodní akordeonová soutěž s názvem Mezinárodní akordeonové dny Praha 2018. Naši školu reprezentovali v kategorii II. Ema Kašparová a v kategorii III. Dominik Bradshaw, oba ukázali kvality naší akordeonové školy, zahráli velmi muzikálně a technicky přesvědčivě. V konkurenci akordeonistů z Polska, Litvy, Slovenska, Dánska, Srbska a Maďarska nakonec přivezli oba krásnou stříbrnou "medaili". Velmi blahopřejeme a děkujeme za hezkou reprezentaci školy.
Za akordeonové oddělení Mgr. art. Irena Holomková

50+50

50+50

Jednou z posledních akcí, které jsme pořádali k výročí školy, byl společný koncert s KF Pardubice 50+50. Skvělé výkony, milá atmosféra, to jsou hlavní zážitky, které jsme si odnesli. Poděkování patří všem účinkujícím i orchestru! Fotografie z koncert si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Komorní filharmonie Pardubice.

Jazz Band

Jazz Band a Vlčí Habřina

Jazz Band JP a Vlčí Habřina neodmyslitelně patří k sobě. Tentokrát s hosty Martinou Panchártkovou-zpěv a Dominikem Bradshaw-akordeon. A s naší Péťou jsme si v nejdeštivějším prázdninovém dnu zazpívali všichni :)

Jazz Band

Nové prostory pro hudební obor v ul. Nová

V budově výtvarného oboru v ul. Nová jsme získali nové prostory pro výuku hudebního oboru. Po nutných stavebních úpravách jsme prostory vybavily novým nábytkem i technikou. Čeká vás tady i zcela nová multumediální učebna hudební nauky, tak se máte na co těšit. Od středy 5. září bude tedy probíhat výuka HN a kolektivní přípravné hudební výchovy zde.

Jazz Band

Rozvrh hudební nauky a přípravné hudební výchovy na rok 2018/2019

Rozvrh HN a PHV na nový školní rok 2018/2019 najdete v sekci Rozvrhy hudební nauky Hudebního oboru.

Loučení

První vystoupení na prahu nového školního roku

Mnozí nemají ještě vybalené prázdninové batohy a naši žáci už vystoupí na tradičních akcích. V pátek 31. 8. zahrají na výstavě květin na pardubickém Zámku a v sobotu 1. září jede Jazz Band JP na svoji první produkci této sezóny do Vlčí Habřiny. Loučení, loučení...

Aktualizace webu: 10. 1. 2019, verze 21.10