základní umělecká škola pardubice - polabiny

aktuality HO

Školní rok 2017/2018

Seminář

Skvělý klavírní seminář s Pavlínou Klokočníkovou

Na pátek 9. února jsme si pozvali paní Pavlínu Klokočníkovou, která vedla seminář pro žáky a pedagogy klavírního oddělení. Strávili jsme na sále moc milé a přínosné odpoledne a doufáme, že elán paní učitelky se přenese i naše klavírní naděje. Fotogalerii aktivních účastníků najdete zde.

Jazz

Jazz Band zahrál na bále ZŠ Waldorfská

Jazz Band Jindřicha Pavlíka měl v sobotu 27.1.2018 tu čest zahrát na 1. Bále ZŠ Waldorfská. Atmosféra byla báječná a zjištění, co vše se dá na naše skladby tančit nás velmi motivovalo...

Soutěže

Příprava na soutěže ZUŠ vrcholí

V letošním školním roce je na HO vypsána soutěž ZUŠ pro dechové a bicí nástroje, zpěv a smyčcové soubory a orchestry. Začátkem února se soutěžící představí poprvé ve školních kolech. Ať se daří!

Dašice

Koncert v Dašisích se opět vydařil

V pátek 8. prosince jsme uspořádali pro občany Dašic vánoční koncert. V pestrém hodinovém programu se představili žáci z hudebního oboru. Dlohotrvající potlesk publika nás přesvědčil, že se naše výkony líbily.

Oříšek

Bára Ticháčková ve finále Zlatého oříšku 2017

Naše výborná trumpetistka Barbora Ticháčková se probojovala do finále soutěže Zlatý oříšek 2017, kde spolu s 30 finalisty z různých oborů bojovala o umístění v TOP 10. Příprava na soutěž i samotné finále přineslo Barče mnoho zážitků a zkušeností a tak dík patří všem, Báře, rodičům i jejímu třídnímu učiteli J. Zavřelovi.

Orchestrální koncert

Orchestrální koncert se blíží

V úterý 5. 12. 2017 se v 18 hodin koná v sále školy tradiční Orchestrální koncert, na kterém vystoupí Zobcertino, Smyčcový orchestr, Zaviband a Jazz Band JP. Přijďte si poslechnout, co nového mají naše hudební soubory v repertoáru.

Vánoční koncert

Pěvecký vánoční koncert

V pondělí 4. prosince se ve Společenském sálu pardubické radnice uskutečnil tradiční vánoční koncert žáků paní učitelky Michaely Trunečkové. Atmosféru koncertu si můžete připomenout ve fotogalerii.

Koncert učitelů

Dne 7. 11. 2017 se v hudebním sále pardubické radnice uskutečnil tradiční koncert učitelů věnovaný 50. výročí založení naší školy. Všichni účinkující vybrali žánrově pestrý program a za své vynikající výkony sklidili obdivný potlesk obecenstva (video). Děkujeme všem účinkujícím a těšíme se na další koncerty.

Bradshaw

Dominik Bradshaw zvítězil

V sobotu 4. listopadu 2017 se náš akordeonista Dominik Bradshaw zúčastnil Mezinárodních akordeonových dnů v Praze. V silné konkurenci získal ve své kategorii 1. místo. Gratulujeme Dominikovi a jeho paní učitelce Ireně Holomkové za skvělou reprezentaci naší školy.

Koncert

Koncert posluchačů Konzervatoře Pardubice

Ve čtvrtek 2. listopadu přivítáme na našem podiu v Lonkově ulici studenty smyčcového oddělení pardubické konzervatoře. Moc nás těší, že mezi nimi budou i dva naši bývalí žáci. Přijďte si je poslechnout, začínáme v 18 hodin.

Celostátní setkání učitelů HN

Ve dnech 20. - 22. 9. 2017 se uskutečnilo Celostátní setkání učitelů HN Bystrém u Poličky. Učitelé vedli nejen diskuse o výuce hudební nauky, a jak dětem teorii zpříjemnit formou her, ale také si sami na vlastní kůži osvojovali hravé metodické postupy. Použit byl přírodní materiál i boomwhackery. Rokovalo se o olympiádě z hudební teorie a o celostátní soutěži ZUŠ v hudební nauce. Vrcholem setkání bylo představení nového metodického materiálu, nových učebnic pro 1. a 2. ročník a počítačové aplikace pro hudební nauku. Žáci se mají na co těšit :)

Crazy

17. Mezinárodní výstava jiřin

Crazy Saxophones je už nejen náš kvartet, ale i krásná nově vyšlechtěná jiřinka přímo pro ně.

Aktualizace webu: 16. 2. 2018, verze 20.01