základní umělecká škola pardubice - polabiny

aktuality HO

Školní rok 2019/2020

Absolventské koncerty

Ve dnech 4., 9. a 16. června pořádáme v sále školy tradiční absolventské koncerty žáků hudebního oboru. Letos je bohužel navštíví méně posluchačů. Přejeme všem žákům, aby se jim dobře hrálo a podali i přes složitější přípravu hezké výkony.

Koncert studentů pardubické konzervatoře

Ve čtvrtek 23.1.2020 jsme měli možnost slyšet krásné výkony studentů dechového oddělení pardubické konzervatoře Anežky Bezouškové, Marka Pavíčka - klarinety a Filip Růžička - fagot. Vše za výborného doprovodu p. uč. Stanislavy Křížové. Děkujeme.

Jazz Band JP

Jazz Band JP na waldorfském bále

Již potřetí zahrál Jazz Band JP na waldorfském bále a zatančili jsme si všichni.

DPS Slavíček

Vánoční koncerty DPS „Slavíček“

V pondělí 2. 12. 2019 uspořádal DPS Slavíček a pěvecký komorní soubor pod vedením M. Trunečkové letos poprvé z důvodu velkého zájmu dva své tradiční vánoční koncerty. Mladým zpěvákům se podařilo v obou případech zcela zaplnit společenský sál Radnice. Všichni zpěváci podali maximální výkony, za které byli po právu odměněni dlouhotrvajícím potleskem publika.
Děkujeme za vynikající reprezentaci a těšíme se na další koncerty!

Koncert učitelů

V úterý 19. 11. 2019 se uskutečnil tradiční koncert učitelů hudebního oboru naší školy. Ve zcela zaplněném sále ZUŠ podali všichni účinkující mimořádné umělecké výkony, za které byli odměněni bouřlivým potleskem obecenstva. Děkujeme všem účinkujícím a těšíme se na další mimořádné výkony nejen na koncertě učitelů v příštím školním roce!

Jazz Band

Soustředění Jazz Bandu JP

Jazz Band JP absolvoval v Chotěboři nejnáročnější soustředění ve své historii - dohromady 20 hodin tvrdé práce! Ale i na tanec, fotbálek a zábavu zbyl čas.

Ocenění úspěšných žáků

Ocenění úspěšných žáků Pardubic

Ve středu 13. 11. 2019 se v Aule Polabiny uskutečnilo slavnostní předávání ocenění nejúspěšnějším žákům Pardubic za přítomnosti primátora města Martina Charváta a náměstka primátora pro školství Jakuba Rychteckého. Velmi nás těší, že se této slavnostní události zúčastnila též řada žáků hudebního a literárně-dramatického oboru naší ZUŠ, kteří se představili v hudebním programu a patřili rovněž mezi oceněné nejúspěšnější žáky Pardubic.
Gratulujeme všem oceněným žáků i jejich pedagogům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Crazy Saxophones

Soubor Crazy Saxophones přivezl druhou cenu

Ve čtvrtek 17. 10. se soubor Crazy Saxophones zúčastnil Interpretační soutěže Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě. Soubor pod vedením Pavla Merty hrál výborně a přivezl druhou cenu. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Koncert v HK

Klavírní oddělení na koncertě v Hradci Králové

Žáci II. cyklu se v rámci předmětu Nástrojový seminář vypravili do sousedního města na koncert Filharmonie Hradec Králové, kde si poslechli mj. velmi krásný Koncert pro klavír a orchestr č. 2 g moll ruského skladatele Sergeje Prokofjeva. Sólového partu se ujala americká klavíristka čínského původu Claire Huangci, jejíž neuveřitelné hráčské schopnosti žáky zcela nadchly. Při zpáteční cestě vlakem se rozvinula debata se zhodnocením celého zážitku a uvažováním nad návštěvou nějakého dalšího koncertu.

Jazz Band

Jazz Band JP v Přelouči

Jazz Band JP úspěšně vystoupil v rámci doprovodného programu 25. ročníku udílení cen F. Filipovského v Přelouči

Itálie

Jazz Band JP v Itálii

Jazz Band JP se zúčastnil festivalu v Lido di Jesolo /Itálie/. Absolvovali jsme dvě úspěšná vystoupení a ještě jsme stihli navštívit Padovu a Benátky.

Aktualizace webu: 4. 7. 2020, verze 22.20