základní umělecká škola pardubice - polabiny

aktuality TO

Školní rok 2017/2018

Vzpomínky zůstanou

Vzpomínky zůstanou

Výročí školy oslaví i tanečníci ve VČD závěrečným koncertem „Vzpomínky zůstanou…“. Představí se choreografie současné, ale i ty vzpomínkové s novými tanečníky. Jako host vystoupí náš bývalý žák Daniel Racek s partnerkou /Taneční konzervatoř Praha/. Přivítáme i zakladatelku TO p. Evu Malátovou Kreiselovou. Těšíme se na vás 18. 6. v 16,30 nebo v 19 hodin!

KK

Úspěchy v krajském kole soutěže TO ZUŠ

Pro naše tanečnice skončilo krajské kolo soutěže TO ZUŠ úspěchem. Ocenění získaly choreografie Altrimente, V atmosféře, Stíny a Světlo a tma. Do ústředního kola v Uherském Hradišti se podívají K.Machurová, Š.Hezká a E.Mročková s choreografií N. Gregorové STÍNY. Moc blahopřejeme!!!

Krajská kola

Krajské kolo ve scénickém tanci s naší účastí

Naši starší a dospělí tanečníci opět jedou na krajské kolo ve scénickém tanci do Ústí n. Orlicí. Tentokrát nejen tradičně soubor BT studio s chor. Déšť, slzy, smutek, ale i soubor U-dance s tanci Zaříkávání duchů minulosti, Duše vody a Volnost bytí. Užijme si tance i pobytu v Ústí!

Arabeska

Pardubická arabeska

V sobotu 14. 4. zveme všechny příznivce klasického tance do ABC klubu Na Olšinkách na soutěž Pardubická arabeska. Uvidíte variace z baletů, nejkrásnější arabesku, volné choreografie, hlavně tanečnice v balerínách… naší Štěpánce přejeme hodně štěstí, ať se jí soutěžní tanec INNOCENTES podaří!!!

OK TO 2018

Soutěžní přehlídka tanečního oboru ZUŠ

V úterý 20. 2. jsme si zatančili na soutěžní přehlídce tanečního oboru ZUŠ. O postup do krajského kola soutěžilo 19 choreografií z okresu Pardubice a Chrudim. Své zástupce budou mít i naši tanečníci: postupují choreografie V atmosféře /K.Brožová/, Altrimente /E.Čížková/ a Světlo a tma a Stíny /N.Gregorová/. Všem blahopřejeme a hurá do Skutče!

Balertní mládí

Úspěch v soutěži Baletní mládí

V neděli 22. 10. 2017 si dívky ze souboru Tancissimo, pod vedením Eva Čížkové, vytancovaly v Praze na soutěži s mezinárodní účastí BALETNÍ MLÁDÍ s choreografií HRA O .... skvělé 1.místo. Všem blahopřejeme!

Ocenění

BT studio natřikrát

Taneční soubor BT studio se připravuje na 40. ročník přehlídky scénického tance v Jablonci nad Nisou. Tentokrát je to zcela výjimečně ve třech večerech se třemi generacemi tanečníků. V zahajovacím večeru vystoupí BT studio sr. v původních choreografiích Ostrovy duší /1998/ a Štěbetaly jak laštovičky /2002/, BT jr. v chor. Lehkost a BT studio v chor. Skrýše. Jablonec si nás opravdu užije a my si užijeme Jablonec!

Aktualizace webu: 19. 9. 2018, verze 20.65