základní umělecká škola pardubice - polabiny

archív akcí LDO

Školní rok 2014/2015

Rebeka

Šek pro Rebeku

V pondělí 15. 12. se konala premiéra představení BIO. Současně rozezněli "Čistírnu" Márdi & Pítrs. Výtěžek z představení byl věnován malé Rebece, která se narodila s nemocí motýlích křídel. Děkujeme všem, kteří přispěli na tuto sbírku!

Impro

Improvizační vystoupení

Ve dnech 13. - 14. 12. proběhl improvizační herecký víkend pod vedením Ladislava Kardy. Výstupem bylo představení, ve kterém žáci zpracovávali ve dvojicích a skupinkách témata zadaná publikem (například Vídeň, krocan, letadlo, těstoviny, řezníci...). Představení bylo skvělým improvizovaným koncertem.

Bio

Bio

Komorní scéna Čistírna zve na premiéru BIO autorského divadelního kusu napříč filmovými žánry...

Improšou

Improšou

Vystoupení účastníků víkendového workshopu v improvizaci s Láďou Kardou. Neděle 14. 12. 2014 od 17.00 hodin.

Vánoce

Vánoce letem světem

V Krajské knihovně v Pardubicích se v sobotu 29. listopadu uskutečnila akce Den pro dětskou knihu 2014 „Vánoce letem světem“. Po poledni vedly ve sklepení knihovny literárně – dramatickou vánoční dílnu o snech, touhách a přáních, která se nakonec splní, a názvem O oříšku, co chtěl být cukroví, Klára Litterová a Eva Kubelková...

Poetické

Pardubické poetické setkání

Pardubické poetické setkání - 18. ročník přehlídky mladých recitátorů a literátů se konal ve středu 12. listopadu 2014 v pardubickém Divadle 29. V kategorii recitátorů reprezentovala naši školu Kamila Kolářová a získala čestné uznání. Se svými literárními díly se přehlídky účastnila a svou poezii zde četla Anna Řehůřková. Byla oceněna čestným uznáním a cenou diváků. Blahopřejeme!

Ležácké veršování

Ležácké veršování 2014

Dne 11. listopadu 2014 se konala v Ležákách celostátní přehlídka dětského přednesu pod záštitou Josefa Somra, u příležitosti dne válečných veteránů. V porotě zasedli Josef Somr, Alfred Strejček, Máša Málková a Gabriela Sittová. Naši žáci Apolena Litterová a Jakub Cvrček získali čestná uznání.

Anna

„Suchý autorský čtení“

Anna Řehůřková, žákyně LDO, se v sobotu 25.10.2014 zúčastnila prvního autorského čtení v životě. Na akci s názvem "Suchý autorský čtení" v klubu Divadla 29 se představilo 13 autorů. A Anička byla skvělá. Těšíme se na další příležitosti. Byla to "poezie".

Aktualizace webu: 6. 5. 2021, verze 22.77